חזרה לדף הבית
עברית  |  English  
 
 
     
 
 
עמוד הביתחדשות ואירועיםהודעות לעיתונות2015
גירסה להדפסה    
  כניסה לתיק האישי  
 
הודעה לעיתונות
03/11/2015
  BlueStar Indexes והבורסה לניירות ערך בתל אביב מכריזות על השקת קרן סל - ™ITEQ שתעקוב אחר מדד הטכנולוגיה הישראלית הגלובלי ™TA-BIGITech
  קרן הסל תעקוב אחר חברות היי-טק ישראליות הרשומות למסחר בחמש בורסות בעולם
 
Indexes (בלוסטאר), חברה המתמחה בשוקי ההון בישראל והבורסה לניירות ערך בתל אביב הכריזו היום על השקת קרן סל "בלוסטאר ת"א-ביגיטק לטכנולוגיה ישראלית" (BlueStar TA-BIGITech Israel Technology ETF)
(נאסד"ק: ™ITEQ).

ITEQ היא קרן הסל הראשונה שתחזיק במניות טכנולוגיה נסחרות ישראליות או כאלו הקשורות לישראל, אשר נסחרות במספר בורסות בעולם. היא תעקוב אחר ביצועי  מדד הטכנולוגיה הישראלית הגלובלי של הבורסה ובלוסטאר
(™Israel Global Technology Index) (ת"א-ביגיטק), שהוא המדד הראשון העוקב אחר מגוון רחב של חברות טכנולוגיה ישראליות גדולות הנסחרות בבורסות ברחבי העולם: בתל אביב, נאסד"ק, הבורסה של  ניו-יורק, לונדון וסינגפור.

"זוהי הזדמנות ייחודית המאפשרת למשקיעים ברחבי העולם גישה לסקטור הטכנולוגיה החדשני והדינמי של ישראל דרך תיקי ההשקעות שלהם", אמר סטיבן שונפלד, מייסד בלוסטאר ומנהל ההשקעות הראשי שלה. "אנו שמחים לשתף פעולה עם הבורסה לניירות ערך בתל אביב, בורסת ISE, חברת ETF Managers Group, נאסד"ק ושותפים מרכזיים אחרים בהשקת קרן הסל "בלוסטאר ת"א-ביגיטק לטכנולוגיה ישראלית", שהיא תוצר המדד הראשון הרשום למסחר בארה"ב. הקרן תתמקד בעולם של חדשנות טכנולוגית מבוססת ופורצת דרך מחברות ישראליות הנסחרות בעולם כולו".
 
"ישראל מובילה בתעשיית ההיי-טק, והבורסה עושה מאמצים לחשוף את הטכנולוגיה הישראלית למשקיעים מרחבי העולם," אמר יוסי ביינארט, מנכ"ל הבורסה לניירות ערך בתל אביב, "מדד ת"א-ביגיטק הוא חלק מיישום המלצות ועדת המו"פ והוא נועד לעודד ולהצמיח חברות טכנולוגיה ישראליות, ולהגביר את הנגישות של משקיעים בינלאומיים לחברות ה-StartUp Nation. השקת קרן הסל BlueStar TA-BIGITech™ Israel Technology ETF בנאסד"ק היא צעד חשוב, ואנו שמחים לשתף פעולה עם בלוסטאר, נאסד"ק, בורסת ה-ISE וחברתETF Managers Group בהבאת ITEQ למשקיעים בכל העולם."

מדד ת"א-ביגיטק מורכב מ-65 מניות של חברות היי-טק ישראליות הפועלות בתחומי טכנולוגיית המידע, אבטחת מחשבים ברשת, אנרגיות מתחדשות ונקיות, ביוטכנולוגיה, חקלאות בת-קיימא וטכנולוגיית הגנה. מדד ת"א-ביגיטק הושק בשנת 2013 עם היסטוריה שתחילתה מ-2004 ואילך, כאשר בשנת 2015 הצטרפה הבורסה בתל אביב כשותפה להפצת המדד, במסגרת פעולות הגלובליזציה שלה. שווי השוק של המדד, כשהוא מותאם למספר המניות הצפות לקניה בשוק, הוא 72 מיליארד דולר. המדד  ITEQ כולל את חוד החנית של חברות הטכנולוגיה הגלובליות הישראליות כגון אמדוקס, צ'ק פוינט, מובילאיי , אלביט מערכות ועוד. קיימת חפיפה מינימלית בין המדד למדדי טכנולוגיה וקרנות סל הרשומות כיום למסחר בארה"ב.

באמצעות המעקב אחר מדד ת"א-ביגיטק, תספק קרן הסל ITEQ למשקיעים גישה לחברות ישראליות, ללא קשר באיזו בורסה נסחרות מניות החברה. לאור זאת, ההערכה היא כי משקיעים המעוניינים להיחשף לחברות טכנולוגיה, צריכים לשקול הוספת חברות טכנולוגיה גלובליות ישראליות לתיקי ההשקעות שלהם, זאת על מנת להיחשף לחברות המובילות את החדשנות הטכנולוגית.

"הצמיחה הגלובלית במהלך שני העשורים האחרונים הונעה בעיקר על ידי חברות טכנולוגיה חדשניות, ומשקלן של חברות טכנולוגיה במדדי המניות הגדולים ברחבי העולם עלה באופן משמעותי", אמר שונפלד. "בהינתן משקלה הנמוך של ישראל במדדים גלובליים, החברות הישראליות הנמצאות בחזית הקדמה זוכות לעתים קרובות להתעלמות בתיקי ההשקעות של משקיעי הטכנולוגיה. מניות הטכנולוגיה של ישראל הן מרכיב מרכזי החסר בחשיפה למניות טכנולוגיה גלובלית".
תחזית הצמיחה של המשק הישראלי מנבאת צמיחה של למעלה מ-3% בשנת 2015, משעורי הצמיחה הגבוהים ביותר לשוק מפותח ב-OECD, ותחום הטכנולוגיה החזק של ישראל צפוי להביא לכל הפחות לשליש מצמיחה זו.
אודות בלוסטאר - ®BlueStar  

​BlueStar Indexes היא חברה בת של BlueStar Global Investors LLC, חברה פיננסית המתמקדת במחקר ומתמחה בשוקי ההון בישראל. משימתה של בלוסטאר היא לפתח אסטרטגיות השקעה המספקות למשקיעים גלובליים, קמעונאיים ומוסדיים, גישה יעילה למגוון המלא של קבוצות הנכסים הישראליות. 

למידע נוסף על החברה